Ateşböceği Hakkında
;
Günlük Akış

Günlük Akış

  • BAŞLANGIÇ SAATİ07:30
  • KAHVALTı09:00
  • ETKİNLİK SAATİ10:00
  • Öğlen Yemeğİ12:00
  • Branş Derslerİ13:00
  • ETKİNLİK SAATİ15:00
  • İKİNDİ16:00
  • Oyun SAATİ17:00
  • BİTİŞ SAATİ18:30

Eğitim - Öğretim

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Okulumuz toplam 360 metrekarelik bir alana sahiptir. İç ve dış mekan özellikleri çocuklarımızın yaş aralığına göre düzenlenmiştir. Okulumuz; çocukların zihinsel, sosyal, bilişsel, öz bakım ve duygusal becerilerini desteklemek üzere tüm olanaklara sahiptir.

EĞİTİM SÜRESİ

Okulumuz yılın 12 ayı (resmi ve dini bayramlar dışında) eğitim vermektedir. Temmuz-Ağustos aylarında ise eğlenceli Yaz Okulu programımız uygulanır. Okulumuz sabah saat 07.30’dan akşam 18.30’a kadar eğitim vermektedir. Ayrıca sabah ve öğlen yarım gün olmak üzere farklı eğitim saatleri de uygulanmaktadır.

EĞİTİM MODELİMİZ

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır ve eğitim programımız bakanlık müfredatına uygun olacak şekilde hazırlanır. Eğitim programımız uluslararası kabul görmüş olan Eklektik Yaklaşımı model alır. Bu yaklaşımda tek bir eğitim modeline bağlı kalınmayıp, öğrencinin bireysel ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli eğitim modellerinden en iyi parçalar seçilerek müfredata eklenir.

ETKİNLİKLERİMİZ

Ders ve etkinliklerimiz; alanında uzman sınıf öğretmenlerimiz tarafından verilir. Bunlar; Türkçe dil etkinliği, yabancı dil, matematik, sanat, müzik, drama, oyun, fen-doğa, kodlama, hareket-koordinasyon, okuma- yazmaya hazırlık etkinlikleri, dikkat ve algı çalışmaları, akıl ve zeka oyunları ile mutfak atölyesini içerir.

REHBERLİK

Çocuğun doğal ortamdaki davranışları gözlemlenir. Sosyal uyumu ve tüm gelişim alanlarındaki davranış modelleri izlenir. Gözlem sonucundaki değerlendirmelere göre, kurumun eğitimcileriyle işbirliği içinde bireysel ve gruba yönelik programlar hazırlanır.

AİLE GÖRÜŞMELERİ

Her çocuğa özel aile görüşmesi programlanır. Görüşmede ailelere çocuğun bulunduğu temel gelişim alanlarındaki düzey ve okul içindeki genel davranış biçimleri ile ilgili bilgiler verilir. Aileden bu içerik ile ilgili bilgi alınır. Çocuğun genel durumuyla ilgili bütünsel olarak değerlendirme yapılır. Çocuğun ilgili, yetenekli olduğu alanlar belirlenerek ailenin de desteklenmesinin sağlanabilmesi amacıyla bilgi verilir. Sorun olan alanlarla ilgili danışmanlık hizmeti yapılır.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Kurum psikoloğu ile ailenin talebi ya da okulun öngörmesi üzerine çözüm odaklı görüşmeler yapılır. Sorun olan alanlar gözlemlenip tanımlanır. Aile ile birlikte nedenleri üzerine yoğunlaşılır, önleyici aile davranışları konusunda bilgi verilir ve işbirliği içinde çözüm basamakları belirlenir. Davranış planının uygulanmasının sağlıklı olup olmadığı takip edilir. Gerekli görülürse çocuk ve aile yönlendirilir.

VELİ – OKUL İLETİŞİMİ

Gün boyu yapılan etkinlik görselleri içerikleriyle birlikte velilere iletilir. Her günün sonunda çocukların günlük iletişim defterleri sınıf öğretmenleri tarafından doldurulur. Bu sayede öğretmen- veli iletişimi düzenli olarak sağlanır.

BESLENME

Okulumuz Beslenme Dostu Okul sertifikasına sahiptir. Yemeklerimiz okulumuzun mutfağında, hijyenik koşullara uygun olarak pişirilir. Hiçbir öğünde hazır gıda kullanılmaz. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek hazırlanır. Yemek listemiz aylık olarak velilere iletilir.

TEMİZLİK

Okulumuz Beyaz Bayraklı Temiz ve Sağlıklı Okul sertifikasına sahiptir. Bütün alanlar sağlığa zarar vermeyen konsantre hijyenik malzemeler ile düzenli olarak dezenfekte edilir. Her etkinlik sonrası sınıflarımız havalandırılır. Çocuklarımızın bireysel temizliği için sınıflarında kendilerine ait hijyen malzemeleri bulundurulur.

GÜVENLİK

Okulumuz öğrencilerimizin güvenliği açısından her alanda bulunan güvenlik kameraları ile denetlenir ve kayıt altına alınır.

İmkanlarımız

Deneyimli Öğretmenler

Öğretmenlerimizin hepsi okul öncesi alanında uzun yıllar deneyimi olan eğitmcilerdir.

Yabancı Dil Eğitimi

Çocuklarımızda ana dilin yanında yabancı dil farkındalığı da oluşturuyoruz.

Okul Servisi

Güzergah dahilinde olan çocuklarımızın okula ulaşımını sağlıyoruz.

Müzik Eğitimi

Ritim duygusu ile birlikte koordinasyon becerilerimizi geliştiriyoruz.

Fiziksel Aktiviteler

Bale, Jimnastik, Yoga ve Plates ile esnek ve sağlıklı bedenler yetiştiriyoruz.

Alan Gezileri

Çocuklarımızın sosyo-kültürel gelişimi için alan gezileri düzenliyoruz.

Ön Kayıt Başvurusu