Ateşböceği Hakkında
;
img02

Siz Hiç Ateşböceği Gördünüz mü?

Bir varmış bir yokmuş. 2006 yılında kurulan, sevimli mi sevimli bir anaokulu varmış. 360 m2’lik okulun bahçesinde minik ateş böcekleri parıldarmış. Bu sevimli okulun Semra ÇABUK adında bir kurucusu varmış. O, aynı zamanda bir müzik perisiymiş. O yüzden okulun her yerinden müzik sesleri yükselirmiş. 15 yıldan beri diyarın dört bir tarafına uçuşan ateş böcekleri, geleceklerini de kendileri gibi aydınlatırlarmış.

Kimdir Bu Ateşböcekleri?

Biz Özel Ateş Böceği Anaokulu olarak 36-66 aylık çocukların fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal gelişimlerini sağlamayı; onlara saygı, sevgi, işbirliği, sorumluluk, yardımlaşma, paylaşma gibi davranışlar kazandırmayı; onları Atatürk, bayrak, millet, aile ve insan sevgisini benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş, hak ve sorumlulukları bilen, hoşgörülü bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Ne Yapar Bu Ateşböcekleri?

Dünyada kabul görmüş okul öncesi programlarını okulumuzda uygulayarak Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda sorgulayan, değerlendiren, araştıran ve paylaşan bireyler yetiştirerek, öğrenciyi merkez alan bir okul olup emsallerimize örnek olmayı hedefliyoruz.

İmkanlarımız

Deneyimli Öğretmenler

Öğretmenlerimizin hepsi okul öncesi alanında uzun yıllar deneyimi olan eğitmcilerdir.

Yabancı Dil Eğitimi

Çocuklarımızda ana dilin yanında yabancı dil farkındalığı da oluşturuyoruz.

Okul Servisi

Güzergah dahilinde olan çocuklarımızın okula ulaşımını sağlıyoruz.

Müzik Eğitimi

Ritim duygusu ile birlikte koordinasyon becerilerimizi geliştiriyoruz.

Fiziksel Aktiviteler

Bale, Jimnastik, Yoga ve Plates ile esnek ve sağlıklı bedenler yetiştiriyoruz.

Alan Gezileri

Çocuklarımızın sosyo-kültürel gelişimi için alan gezileri düzenliyoruz.

Ön Kayıt Başvurusu