Tanıtım Filmi 6349 Sokak No:33 Daire:3 | Bostanlı Gsm : 0506 343 68 00 Tel : 0232 330 63 63

Sıkça Sorulan Sorular

Okulumuzda sabah 07.30 ile akşam 18.30 saatleri arasında eğitim öğretim yapılmaktadır.

Kurumumuzda tam zamanlı psikolog bulunmaktadır. Psikoloğumuz aynı zamanda kurum sahibidir. Oyun Terapisi ile Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi uygulayıcı sertifikasına sahiptir. Aile Danışmanlığı eğitimi almıştır. Dönem içerisinde çocukların gelişimiyle ilgili gerekli görülen testler psikoloğumuz tarafından uygulanmaktadır.

Öğretmenlerimizi seçerken alanında deneyimli, tercihen üniversite mezunu, işini seven, sosyal ilişkileri kuvvetli, güleryüzlü, çocuklarla iletişimi güzel, öğrencilere iyi örnek olabilecek özelliklere sahip ve ekip çalışmasına yatkın olmalarına özen gösteriyoruz.

Sınıflarımız en fazla 12 kişiliktir. Sınıflar oluşturulurken öğrencilerin ay aralıklarının yakın olmasına dikkat ediyoruz.

Uyku saatimiz sadece küçük yaş grubu için vardır.

Çocuklarla ilgili bilgiler iletişim defteri aracılığıyla günlük olarak velilerimize iletilmektedir. Bunun dışında gerekli görülen durumlarda sınıf öğretmenimiz ve psikoloğumuzla randevu oluşturularak görüşme sağlanmaktadır. Ayrıca, her ay cumartesi günleri sınıf öğretmenlerimizin nöbetlerine denk gelecek şekilde düzenlenen bireysel veya genel veli toplantılarımızla da öğretmenlerimizden çocuklarınızın gelişimiyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Çocuklarımızın alıştırma dönemi süresi sınıf öğretmenimiz ve psikoloğumuzun yapacağı plan doğrultusunda belirlenmektedir. Velinin oryantasyon döneminde çocuğunun yanında bulunma süresi ise velinin ve çocuğun okula hazır oluş süresiyle doğru orantılıdır. Psikoloğumuz ve sınıf öğretmenimizin değerlendirmesi sonucu çocuğun okula hazır olduğundan emin olunduğunda oryantasyon süreci sonlandırılır.

Okulumuzda 24 saat boyunca güvenlik kameraları kayıt yapmaktadır. Ancak bu sisteme velilerin erişimi MEB tarafından yasaklanmıştır. Gerekli görüldüğü durumlarda velilerimiz okulda bulunan kamera ekranından çocuklarını izleyebilme imkanına sahiptir.

Aylık ünite konularına paralel olarak, her ay en az bir alan gezisi ve her hafta bir tane sosyal etkinlik düzenlemekteyiz. Velilerimizden alınan yazılı izin ile planlanan gezilerimiz ve etkinliklerimiz, sınıf öğretmenlerimizin gözetiminde yapılmaktadır.

Yemeklerimiz kurumumuzun mutfağında, hijyen belgesine sahip aşçımız tarafından, hijyen kurallarına uygun olarak pişirilmektedir. Yemek numunelerimiz 48 saat boyunca özel poşetlerinde dolabımızda muhafaza edilmektedir. Kullandığımız malzemeler işlenmiş gıda (sucuk, salam, sosis) içermemektedir. Reçellerimiz, meyve sularımız ve zeytinyağımız kurumumuza ait bahçemizden taze toplanan mevsim meyveleriyle hazırlanmaktadır.

Sorunuz mu var?

Merak ettiğiniz ve bize sormak istediğiniz diğer sorularınızı da iletebilirsiniz!

Sevgili velilerimiz, ‘Sıkça Sorulan Sorular’ bölümümüzü, okulumuzla ilgili en sık sorduğunuz soruları değerlendirerek oluşturduk. Elbette ki bunların dışında sormak istediğiniz sorular olacaktır. Eğer imkanınız varsa, merak ettiklerinizi sormanız için sizleri okulumuza bekleriz. Sizlerle tanışmayı ve sohbet etmeyi çok isteriz.

Fakat gelme imkanınız yoksa hiç merak etmeyin. ‘Bize Yazın’ bölümümüzden öğrenmek istediğiniz her şeyi bize yazarak iletebilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş yapmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.