İletişim 6349 Sokak No:33 Daire:3 | Bostanlı Gsm : 0506 343 68 00 Tel : 0232 330 63 63

OKULA ALIŞMA SÜRECİ

Okulun ilk günü öğrenciler kadar veliler için de heyecanlı ve stresli geçmektedir. Anne-babaların en çok endişelendiği konu ise çocuğunun okula alışıp alışamayacağıdır. Bu süreçte çoğu ebeveynin söylemesi ve söylememesi gereken bazı cümleler vardır.

OKUL FOBİSİ

Okul fobisi, okulların açılmasıyla birlikte çocukların ve ebeveynlerin hayatına giren zorlukların başında gelir. Okula yeni başlayan çocuklarda sıklıkla görülen bu durum, normal bir süreçtir. Ebeveynlerin okul fobisi hakkında bilgi sahibi olması, bu sürecin sorunsuz bir şekilde atlatılmasına yardımcı olacaktır.

ÇOCUKLARIN GELİŞİM ÖZELLİKLERİ

3-6 yaş aralığı çocukların kişiliklerinin temelinin atıldığı en önemli yıllardır. Çocukların gelişimlerinin sağlıklı olabilmesi için bu dönemdeki çocukların yaş özelliklerini bilmek ve bu özelliklere uygun davranışlarda bulunmak önem teşkil etmektedir.

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, 5-6 yaş çocukların psikolojik, fizyolojik ve bilişsel olarak ilkokula hazır olup olmadığını saptamak için kullanılan bir performans testidir. Verilen yönergeyi anlamayı ve uygulamayı başarmayı ölçer.

Sorunuz mu var?

Merak ettiğiniz ve bize sormak istediğiniz diğer sorularınızı da iletebilirsiniz!

Sevgili velilerimiz, ‘Sıkça Sorulan Sorular’ bölümümüzü, okulumuzla ilgili en sık sorduğunuz soruları değerlendirerek oluşturduk. Elbette ki bunların dışında sormak istediğiniz sorular olacaktır. Eğer imkanınız varsa, merak ettiklerinizi sormanız için sizleri okulumuza bekleriz. Sizlerle tanışmayı ve sohbet etmeyi çok isteriz.

Fakat gelme imkanınız yoksa hiç merak etmeyin. ‘Bize Yazın’ bölümümüzden öğrenmek istediğiniz her şeyi bize yazarak iletebilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş yapmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.